понеділок, 30 травня 2016 р.

Знак у Діловому, що визначає географічний центр європи, встановили австо-угорці в 1887 році

                                                                             
                                                  

Геодезичний знак зберігся до наших часві у первинному вигляді
    Центральна точка Єропи розташована на Закарпатті, між містами Тячів та Рахів на трасі Мукачево - Рогатин. Це місце надзвичайно популярне серед туристів та подорожуючих. Чому саме тут і хто визначив центр Європейського континенту?
   Ще за часів Автро-Угорщини, а саме у 1885–1887 роках, географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні проводили геодезичні дослідження на території сучасної Закарпатської області для планованого прокладання залізниці Рахів-Сігет.
    Після ретельного вивчення місцевості географи встановили в селі Ділове (Рахівський район Закарпатської області) двометровий кам’яний знак у формі зрізаної чотиригранної піраміди (координати 47°57′ північної широти та 24°11′ східної довготи) з таким написом на латині:
  «Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, зі шкалою меридіанів і паралелей в Європейській системі широт і довгот. Встановлений тут Центр Європи у 1887 році».
     Геодезичний знак пережив дві світових війни й дійшов до нашого часу у своєму первинному вигляді. Але, оскільки геодезичний знак мав дуже скромний вигляд, то поруч з ним 27 травня 1977 року встановили пам’ятну стелу заввишки 7,2 м. Паралельні лінії стели символізують чотири сторони світу. На висоті 6 м 60 см встановлена куля, що символізує планету Земля. Куля ще несе технічне навантаження — сполучає пластини, що робить стелу стійкішою, - пише Відкривай Україну.


Немає коментарів:

Дописати коментар