вівторок, 3 січня 2023 р.


 Новий рік — свято, на яке чекають і дорослі, і діти. Хоча сьогодні через війну святкового настрою практично немає, надія на світле майбутнє та здійснення бажань все ж живе в душі кожного українця.

Працівники культури с.Ділове щиро вітають всіх  з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо всім здоров‘я, миру , добра, Божого благословіння нашим захисникам та ПЕРЕМОГИ Україні!

Що  відомо про Новий Рік на сьогодні?

Те, що його дата святкування змінювалась на території України декілька разів. Це було і в середині січня, і навесні, і восени. Але мова йде саме про зимовий Новий Рік, тож постараємось дізнатись більше про нього:


Чи був у нас Дід Мороз?

Вважається, що у кожній країні є свій аналог Діда Мороза. Десь Санта Клаус, десь Пер Ноель, а десь — Мікулаш. Але це твердження хибне. Адже в Україні не існувало на Новий Рік святкового дідуся, який приходив і дарував подарунки чемним дітям. Така традиція існувала на День Святого Миколая 19 грудня, і герой був не казковим, а реальним, що жив колись на землі. Уособлював він зовсім інші ідеї та не асоціювався з Новим Роком.

Чи була  ялинка у давнину?

Ні, був солом’яний сніп, який назвали Дідухом. Він уособлював спільного предка, рід, зв’язок між поколіннями. Але його, як і ялинку, прикрашали, тож ця традиція залишилась незмінною.

Традиції святкування

Подекуди молоді дівчата і досі ворожать у новорічну долю. Так само, частково, залишилась і дивовижна традиція щедрування.

Щедрують у нас і першого січня, і на Старий Новий Рік.

Святкували завжди, як і зараз, з піснями, гарним застіллям, у родинному колі. Існувало й немало прикмет, у більшість з яких ми віримо й досі:

Прикмети на Новий Рік

Не можна виносити сміття перед Новим Роком — інакше в будинку не буде злагоди і миру.

Викидайте старі й поламані речі з дому — щоб не знати скрути в новому році.

Одягайте для святкування найдорожчі прикраси та новий одяг, щоб жити в достатку.

Під час рахунку останній секунд до Нового Року — загадайте своє найбільше бажання.

Якщо зранку 1 січня на деревах іній — то буде багато хлібу. А як нема зовсім, то рік буде голодним. Під час святкування Нового Року покладіть хоча б одну монету в кишеню, щоб не потребувати нічого.

В період з 31 грудня до кінця 1 січня — не давайте нікому нічого у борг та не позичайте. Інакше віддасте всю вдачу і залишите собі нещастя. Це стосується не лише грошей, а й грошей та навіть продуктів.

Якщо 31 грудня по дорозі додому зустрінете пса — то в наступному році познайомитесь із вірним другом. Якщо новорічна ніч ясна та зіркова, то прийдешній рік буде врожайним.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар