вівторок, 30 липня 2019 р.

Український богатир

           
    Олександр Гаврош народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Член Асоціації українських письменників. Окремі твори перекладені білоруською, словацькою, сербською, польською мовами.
        В 2007 році вийшла перша книга для дітей "Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу". Саме так називали в народі Івана Фірцака (Кротона), який понад сто років тому народився на Закарпатті, став чемпіоном Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту, об`їздив півсвіту, здобувши величезну кількість перемог. За свою свою неймовірну силу його нарекли ім`ям уславленого античного борця Кротона.
      "Про нього написано книжки й знято фільми, але спробуй розберися, де правда, а де фантазії шанувальників. Іван Сила, якого 1928 року визнали найсильнішою людиною планети, любив складати про себе неймовірні оповідки."
     26 липня виповнилося 120 років з дня його народження. З нагоди цієї дати у бібліотеці спільно з краєзнавчим сектором Рахівської ЦРБ було проведено інформіну "Наш гість - Олександ Гаврош"  та перегляд художнього фільму "Іван Сила" за романом О. Гавроша.

Немає коментарів:

Дописати коментар