понеділок, 9 листопада 2015 р.

До Дня української писемності та мови

Далась мені наука непроста,
Де, кажуть мудрі, мова - це людина.
У мови є і серце, і уста,
І є ім`я красиве -  Україна!
    6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам`яті Преподобного Нестора літописця".
    Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.
    Відомо, що мова кожного народу - явище давнє, її коріння сягають у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим наслідком матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь.
    Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово!
У барвінки зодягайся, українське слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб на все життя з тобою ми запам`ятали,
Як з дичячої колиски мову покохали.
       Із святом вас, шанувальники рідного слова адже всі ми повинні любити і шанувати свою мову. Сьогодні наше свято - це свято української мови та писемності. З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.
    Традиційно до Дня української писемності та мови  в нашій бібліотеці проводяться різні заходи: учасники клубу "Берегиня" декламували вірші про українську мову та виступили з інсценівкою "Мова". Для учнів 7-х кл.було проведено інформаційне  досьє "Вмирає все в житті, та не вмирає слово", під час якого учні  складали прислів`я та приказки про мову, читали скоромовки, відгадували загадки. Всіх присутніх було ознайомлено з книжковою виставкою літератури "З прадавніх джерел" на якій  представлені книги про писемність та історію виникнення слова.


Немає коментарів:

Дописати коментар