понеділок, 11 серпня 2014 р.

ПДГ до інформації органів державної влади у бібліотеці.


    Важливим напрямком діяльності бібліотеки є збір, зберігання та надання у користування документів з питань діяльності органів влади. Саме для цього наша бібліотека приєдналась до Мережі ПДГ (пунктів доступу громадян до офіційної інформації).
   Завдяки програмі сприяння бібліотека має можливість допомогти користувачам  в пошуку будь - якого законодавчого акту: закону, постанови, розпорядження чи указу. Новизна полягає в тому, що ми надаємо доступ до  сайтів Верховної Ради України, урядового порталу та сайтів місцевих органів влади.
   Для доступу до електронних матеріалів, ми використовуємо комп`ютери програми «Бібліоміст».
    Для зручної навігації представлено веб-сайти пошукових систем, урядових  структур, міністерств та відомств, а також регіональні сайти.
    Для більшої популяризації ПДГ у бібліотеці оформлено стенд «Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади у бібліотеці», де розміщено зібрання законодавчих актів, офіційні сайти органів влади, матеріали, які отримуємо електронною поштою.

     Для послуг користувачів друковані та електронні видання, що надходять від Програми Сприяння Парламенту ІІ, вебліографічні списки.
     Також в бібліотеці вже не один рік діє інформаційний центр «»Інформація для сільської громади», за розділами: «Офіційні повідомлення», «Від влади населенню», «У вас запитання – у нас відповідь» і є зв`язуючою ланкою між місцевою владою та населенням.

             Поруч з книгами розміщені і періодичні видання, які дають змогу ознайомитись з законодавчими документами на сторінках преси. Користувачам пропонуються періодичні видання «Урядовий кур`єр», «Пенсійний кур`єр», «Соціальний захист», « Голос України».
     Характерні запити користувачів:  приватизація житла та землі, отримання кадастрового номера на земельну ділянку, призначення соціальних виплат, нарахування пенсій, позачергові вибори президента, а останнім часом найбільш поширеними стали запити щодо часткової мобілізації.
    Ведеться журнал реєстрації звернень до інформаційно – консультативного пункту проекту «Сприяння реалізації прав сільського населення на доступ до публічної інформації» за даними якого зверталися користувачі різних верств населення: студенти, пенсіонери, вчителі, безробітні та ін.
         Успіхи
    Багатьом користувачам , завдяки доступу до офіційних сайтів вдалося задовільнити та вирішити свої проблеми.

  •     Користувач ПДГ Михайло Іванович Полянчук (40р.) сезонний працівник, перебуваючи на роботі в Чехії отримав травму ноги і змушений був повернутися додому. Звернувся він до бібліотеки за інформацією щодо призначення соціальної пенсії. Йому було надано інформацію про перелік необхідних документів та порядку оформлення пенсії по тимчасовій втраті працездатності. Користувач підготував всі необхідні документи і зміг отримати пенсію.
  •       ПДГ   бібліотеки дуже допомагає в роботі соціального працівника Діловецько ї сільської ради Ганні Іванівні Валенчик, адже тут вона швидко та безкоштовно отримує потрібну їй інформацію в вирішенні тих чи інших питань.
      Важливо відмітити, що зі створенням ПДГ зросла кількість користувачів, покращилась поінформованість громадян про можливість залучення до процесу законотворення, активізувалася робота з місцевою владою та громадськістю щодо надання інформаційної допомоги з питань діючого законодавства України,  підвищилась якість та оперативність надання інформаційних послуг, що стосуються законодавства.
     Сподіваємося і в подальшому використовувати сайти органів державної влади та місцевого самоврядування  для співпраці з громадськістю та владою.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар