понеділок, 29 жовтня 2012 р.

На допомогу вчителю.

                                        Для вчителів та вихователів
                  
                                       інтернет-ресурси
 
 
 


http://www.mon.gov.ua/-
сайт міністерства освіти і науки України http://www.testportal.gov.ua/- сайт українського центру оцінювання освіти

http://ostriv.in.ua
«Острів знань» пропонує методичну допомогу для вчителів.

http://lib.sowa.com.ua
розробки уроків
 http://ukrreferat.com/lib.htm- підручники з різних предметів
http://www.ednu.kiev.ua/books/index.htm- книги, підручники, навчальні посібники, науково-технічна та науково-популярна література

середа, 17 жовтня 2012 р.

Визволення села.

       16 жовтня визначна дата в історії нашого села. 68 років тому нашу землю було очищено від фашизму. Це свято прийшло до нас золотої осені 1944 року і започаткувало щастя мирного життя.         
      Вже ніщо не нагадує про війну, але ніколи не будуть забуті імена тих, хто в тяжкий для нашої країни час здійснив неповторні подвиги, хто не пожалів свого життя.
       Після визволення села в жовтні 1944р. багато наших односельців вступили добровольцями до Рядянських військ та  Чехословацького корпусу. Вони приєднувалися до тих "трибушанців"-діловчан, котрі вже воювали з ворогом на фронтах. Всіх разом було понад 100, а 19 із них - не повернулися до рідного села. На Обеліску Слави на мармуровій дошці висічені прізвища загиблих.
       Пам`ятайте!
       Через століття , через роки - пам`тайте!
       Про тих, які вже не повернуться ніколи,
       Пам`ятайте!
   Кожного року ми відзначаємо цю важливу подію в історії нашого села. Година пам`яті "На всі часи, на всі віки у спогадах живі" проходила біля Обеліску Слави, де педагог-організатор Діловецької ЗОШ І-ІІІст. Юркуц С. Ю., вчитель Никоряк В. Г., історик-краєзнавець Ткач М. І. розповіли про визволення села та району, а І-ий зас. начальника відділу прикордонної служби Ділове Карпець О. Р. привітав діловчан з 68 річницею визволення. Учні школи розказували вірші про ВВв, вшанували загиблих воїнів- хвилиною мовчання та покладанням квітів.
   

неділя, 14 жовтня 2012 р.

Із минулого - в сьогодення. "Рахівський район"

        Рахівський район (з ХІХ ст. по 1953 р. – округ) розташований у східній частині Українських Карпат, на сході Закарпатської області. На півдні район межує з повітом Марамуреш, що в Ромунії, на сході з Верховинським, на півночі з Надвірнянським районами Івано-Франківської області, на заході – з Тячівським районом Закарпаття. Його площа 1,9 тис. кв. км. Населення – до 91 тис. ч., більшість етнічні українці-гуцули, а загалом представники щонайменше 12 національностей. Переважають жителі села (понад 60 відсотків), середня густота населення на 1 кв. км становить 48,5 ч. У районі є міська, три селищні і 18 сільських рад. Вони об’єднують 29 великих і малих населених пунктів з їх потоками, урочищами, гірськими масивами і вершинами та полонинами, назви яких переважно пов’язані із заняттями давніх поселенців нашої місцевості: тваринництвом, сільським господарством, збиральництвом, лісорозробками, домашніми промислами, мисливством і рибальством, іменами окремих людей, навколишньою природою тощо. Прізвища тодішніх жителів, які вони  обов’язково мали мати з 1780 року, походять від роду їх занять, місцевості, де вони проживали, від їх зовнішнього вигляду і характеру, національності, ким вони були у сім’ї, які пригоди пережили, але найбільше від власного імені або від прізвиськ, які глави сімей передавали у спадок своїм дітям. Шосейна дорога зв’язує район з обласним центром – Ужгородом, через Яблуницький перевал – з Івано-Франківською та іншими областями й містами України, а по автомобільному мосту через р. Тиса, який знаходиться у межах с. Біла Церква, з Румунією. Територією Рахівщини прокладена залізниця, яка дає можливість через Вороненківський перевал перевозити вантажі й пасажирів по всій територій нашої держави і за її межі. Район знаходиться у гористій місцевості площа якого повністю або частково складається з чотирьох великих масивів Карпат: Чорногірського, Свидовецького, Маромороського (Рахівського) і Горган. У названих масивах знаходяться понад 30 озер, найвисокогогірніше (1801 м н. р. м.) і найбільше (5,9 га) серед них є Бребенескульське. За 40 км від Рахова, який є центром однойменного району, у Чорногірському масиві, знаходиться найвища точка України – гора Говерла (2061 м н. р. м.). Поряд вишикувались ще п’ять вершин – двотисячників: Петрос, Бребенескул, Піп-Іван Чорногірський, Гутин- Томнатик і Менчул. Рахівщина є одним з найбільших високогірних районів на Україні, адже 25 сіл, селищ і м. Рахів мають статус гірських населених пунктів.

вівторок, 9 жовтня 2012 р.

Книга - в дарунок бібліотеці.

     Вже не один рік у нашій бібліотеці проходить акція "Подаруй бібліотеці книгу".
 Книги завжди посідали особливе місце в житті людини. Вони - незамінні супутники кожного, хто прагне розвитку особистості та інтелектуального збагачення.
     Багато діловчан вже подарували бібліотеці чимало цікавої літератури. В минулому році книжковий фонд бібілотеки поповнився на 86 примірників книг подарованих: Бузі А., Гринчук О., Романюк Л., Матчук О., Пирожук Л. та юними читачами.
      Прикордонна застава, яка знаходиться на території нашого села подарувала підписку на журнал "Кордон" та газету "Прикордонник України", які також знайшли свого читача.
       Гарним дарунком для біблотеки напередодні Всеукраїнсьеого дня бібліотек стали 17  примірників книг із клубу "Сімейного дозвілля", які подарувала Бендик Ірина.


  

         Бібліотека щиро вдячна всім, хто долучився та долучається до акції.
         Акція "Подаруй бібліотеці книгу" триває. Тож, перебираючи вдома власну бібліотеку не поспішайте викидати книги, які вважаєте непотрібними для себе, а поділіться ними з іншими людьми, хто захоплюється читанням.

      

пʼятниця, 5 жовтня 2012 р.

1 жовтня День людей похилого віку.

   
    Кожного року 1 жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку та День ветерана.
    Цей день є визначним і особливий тим, що б кожна людина, кожен громадянин пам`ятав про свою історію.
      Мудрі французи кажуть : «Як би то молодість знала, як би то старість могла…». Старість не радість, ніхто її не жде, кожен прихитряється відсунути її небажаний прихід, та підкрадається вона несподівано, раптом впаде, як сніг на голову.
        Люди старшого покоління  - джерело народної мудрості, їх практичний життєвий  досвід, невичерпна енергія, оптимізм  повинні стати взірцем для підростаючого покоління, адже вони передають нам у спадок все найцінніше , що накопичили за  життя.
       І саме тому, з ініціативи фахівця соціальної роботи,спільно з соціальними працівниками , працівниками будинку культури ми запросили  до  нашої  бібліотеки на годину спілкування "Добром забуте серце обігрійте" наших односельчан, яким потрібні догляд, піклування, допомога у вирішенні різних соціальних питань. Важко уявити в наш час, що деякі люди страждають не тільки від того, що не мають свіжого хліба, а й через те, що часто не чують вкрай необхідного "Добрий день".
    Зав.бібліотекою Г.І.Мишуляк привітала присутніх зі святом, та представила їхній увазі виставку "Роки людині до лиця" та провела інформаційну годину "Правові знання-веління часу" в рамках тижня правових знань, під час якої ознайомила з теками-накопичувачами "Соціальний захист населення", "Ваше право знати" та іншими матеріалами. Ведучі: А.Ю.Бузі та Л.І.Пирожук зачитали сценарій, а фахівець соціальної роботи районного центру служби у справах сім`ї , дітей і молоді  Геблер К.О. та соціальні робітники територіального центру соціального захисту населення: Бережанська О.П. та Валенчик Г.І бажали своїм підопічним  міцного здоров`я, сил та наснаги. Не залишилися осторонь цього свята працівники сільської ради та вчителі Діловецької ЗОШ І-ІІІст., які приєдналися до привітань.     
     Завершилася наша година спілкування за святковим столом, який організували спільними зусиллями.

    "Не потрібно рятувати весь світ. Спробуйте зробити кращим життя хоча б однієї людини"- цим гаслом керуються волонтери. Бути волонтером, це вчасно подати руку допомоги, дарувати свій час та увагу. І волонтером може стати кожен із нас, кому не байдужа доля людей похилого віку.