вівторок, 25 лютого 2025 р.

    Цьогоріч виповнюється 152 роки з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року у місті Новоград-Волинський (нині Звягель) на Житомирщині.

Леся не ходила до школи , але могла дати фору найсвітлішим головам: знала 11 мов, з 5 років грала на фортепіано, з 9  - писала вірші.

Долала невимовний біль, адже в 10 років захворіла на туберкульоз кісток, – та не терпіла жалості.

Незважаючи на важку недугу, вона кохала, творила і ЖИЛА!!!

     Цей вірш можна назвати закликом Лесі Українки до українця сьогодення!

Скрізь плач, і стогін, і ридання,

Несмілі поклики, слабі,

На долю марні нарікання

І чола, схилені в журбі.

Над давнім лихом України

Жалкуєм-тужим в кожний час,

З плачем ждемо тії години,

Коли спадуть кайдани з нас.

Ті сльози розтроюдять рани,

Загоїтись їм не дадуть.

Заржавіють від сліз кайдани,

Самі ж ніколи не спадуть!

Нащо даремнії скорботи?

Назад нема нам воріття!

Берімось краще до роботи,

Змагаймось за нове життя! 

Поетеса є авторкою 270 поезій та 20 драм-поем. З деякими,  можна ознайомитися в бібліотеці  переглянувши  тематичну викладку «Талант і мужність Лесі Українки»

                                                            


неділя, 23 лютого 2025 р.

      РАХІВ'ЯНИН ПЕТРО ГАДЖА - ГЕРОЙ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

Петро Гаджа народився 3 липня 1966 року в м. Рахові (присілок Вільшинський), де і провів свої дитячі та ранні юнацькі роки. До 8 класу вчився у Рахівській середній школі N1. Далі сім'я переїхала на Полтавщину. З 1993 року проживав у Києві.

Але зв'язок з малою Батьківщиною покійний Петро Ганджа ніколи не розривав. Постійно приїздив до Рахова, гостював у родичів, планував повернутися до рідного міста на постійне місце проживання (інформація племінника, Василя Гаджі).

Був чутливий на національну кривду, дієвим і дуже відповідальним чоловіком. Завжди включався до національної справи. На сайті "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - музей Революції Гідності" про його особу зазначається, що у нього на балконі завжди майорів український прапор. Неодноразово під час парламентських виборів проводив агітацію за демократичні партії та їхніх кандидатів, зокрема, свого часу агітував за Народний рух України. Був спостерігачем, членом та головою дільничних виборчих комісій.

У 2004 році Петро Гаджа взяв участь у Померанчевій революції і отримав перелом ребер, коли вночі на протестувальників із померанчевою символікою напали невідомі. Пізніше він регулярно долучався до різноманітних громадянських акцій і пікетів, особливо під час президенства віктора януковича.

З початком революційних подій осені 2013 року Петро Гаджа відразу включився до національного спротиву. Електронна бібліотека Вікіпедія про нього пише: "Був на Майдані з перших днів, займався нічними чергуваннями, входив в восьму сотню. Брав активну участь у запобіганні спроб розігнати Євромайдан".

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

               


             21 лютого в Україні та світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Українська мова – це наш духовний спадок і запорука майбутнього. Це мова, якою творили Шевченко і Франко, Леся Українка та Маруся Чурай, мова, яка нас об`єднює.

Працівники культури провели інтелектуальну вікторину «Подорож океаном рідної мови». Ведуча зробила екскурс в історію української мови. Учасники активно відповідали на запитання вікторини, зачитували цитати відомих українських письменників з викладки «Мова - голос нації». Взяли участь в мовній мозаїці «Українська мова».

Ознайомилися з книжковою виставкою «Мова – то серце народу», яка розкриває велич рідної мови.

Любімо нашу мову, вивчаймо. А література, яка є в бібліотеці - допоможе вам в цьому.


                                      




 

четвер, 20 лютого 2025 р.

 

              Щороку, 20 лютого, ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє України.

     Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та обовʼязки.

   Працівники культури провели годину скорботи «Небесна Сотня - новий символ незалежності України», в ході якої відбувся віршований флешмоб.                              Активні учасниці наших гуртків розказували вірші, в яких згадані ті люди, яким завдяки сміливості , патріотизму та відданості державі , ми дякуємо і сьогодні маємо змогу й надалі виборювати право на незалежність та демократію.

       Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що зробили для нас. Тому ми не маємо морального права здаватися, не маємо морального права не боротися за нашу свободу.

     Герої не вмирають! Вони — з нами!!! Вічна пам’ять всім героям України! 

                                                                                                              

                                                                                    

 

понеділок, 17 лютого 2025 р.


    Кожна нова книга - це завжди гарна подія для бібліотеки.
І ось ці яскраві видання чекають на зустріч зі своїми читачами.
        Подаруй собі радість читання!
                                                    Це так просто!
                     

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

                   


14 лютого святкується найромантичніше свято — день святого Валентина або День Закоханих!

З цієї нагоди, в бібліотеці , працівники культури підготували конкурсно-розважальну годину «Єднаймося в любові до України!».

Для присутніх була підготовлена  презентація з слайдами, в ході якої вони дізналися і переглянули відео про походження цього свята, основні символи та цікаві факти святкування.

Діти з задоволенням провели час у дружньому колі. Брали участь у вікторинах, оформленні «Букету компліментів», розгадували кросворд «Для закоханих».

Відвідувачі ознайомилися з книжково-ілюстративною інсталяцією «Побачення з книгою». Бажаючі побували на «Побаченні наосліп» з книгами Всеволода Нестайка.

Кохання - це поезія і сонце життя. Мабуть, немає ні одного письменника, поета, який би не оспівував це прекрасне почуття. Чи закохувалися коли-небудь Тарас Шевченко, Леся Українка та інші письменники, учні дізналися з їхніх висловів -спогадів.

День закоханих -це свято подарунків та яскравих вражень, з якими залишилися наші запрошені гості , отримавши вкінці "валентинки" у вигляді смачних пряників-сердечок.