середа, 12 листопада 2014 р.

У слові рідному- велика сила є.

       9 листопада в Україні відзначається День української писемномті та мови, запроваджений в 1997 році Указом Президента. В якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю:"Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам`яті Преподобного Нестора Літописця".
      Мова - це неоціненний божественний дар, який дано людині. Вона супроводжує нас від самого народження й аж до смерті. Ми переконані, що немає жодного справжнього  українця, який би не був зачарований мелодійністю, душевністю нашої мови.

     Ой яка чудова українська мова
Де береться все це, звідкіля і як
Є в ній ліс-лісок-лісочок, пуща, гай, діброва,
Вір, дерелісок, чорноліс. Є іще байрак.
І така ж розкішна і гнучка, як мрія.
Можна “звідкіля” і “звідки”, можна і “звідкіль”.
Є у ній хурделиця, віхола, завія,
Завірюха, хуртовина, хуга, заметіль.
Та не в тому справа, що така багата
Помагало слово нам у боротьбі.
Кликало на битву проти супостата,
То звучало сміхом на полях плаката,
І за все це, мово, дякуєм тобі.
Скрізь одне жадання, і мета, і ясність.
Живемо, працюємо, як одна сім’я,
І краса новітня окриля сучасність.
Цю красу звеличує мова і моя.
Нас далеко чути, нас далеко видно.
Дмуть вітри історії в наші паруси.
Розвивайся й далі, мово наша рідна,
І про нас нащадкам вістку донеси.
 
      До Дня української писемності та мови у нашій бібліотеці проходив день інформації "У слові рідному- велика сила є". Впродовж дня присутні знайомилися з новими книгами, періодичними виданнями, які в цьому році отримувала наша бібліотека, була проведена інформаційна година "Етапи становлення української писемності", пізнавально-мовознавча  вікторина "Мова - скарб народу",  а також працівниками бібліотеки було підготовлено презентацію "Рідна мова чиста, як роса" та відеоподорож "Українська мова давня й молода".  
Цей день був спрямований на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

 

 
 
 
Немає коментарів:

Дописати коментар