понеділок, 7 березня 2016 р.

8 Березня - Міжнародний день прав жінок і миру


Дорогі жінки!

      Від усієї душі вітаємо вас із прекрасним
 весняним святом – 8 березня!
      Бажаємо вам справжнього жіночого щастя, добра, кохання, поваги від оточуючих та здійснення усіх бажань. Будьте здорові й успішні, а в домівках, де ви є справжніми берегинями, й усій Україні нехай панують мир, благополуччя та злагода.

     Історія відзначення дня 8-го березня починається в далекому 1910 році, коли член соціал-демократичної партії Німеччини комуністка Клара Цеткін на Міжнародній Конференції жінок в Копенгагені запропонувала щорічно 8 березня святкувати міжнародний день жінок. Існують дві версії, чому саме на цю дату випав вибір видатної феміністки.


      Все почалося на початку весни 1857 року, коли текстильниці Нью-Йорку пройшли «маршем порожніх каструль» по Манхеттену. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці і рівних прав для чоловіків і жінок. Демонстрацію природно розігнали, але шуму у зв'язку із своєю незвичністю вона наробила багато. Цю подію навіть стали називати «Жіночим днем».
       8 березня 1908 року у Нью-Йорку на вулиці вийшли демонстранти, більшість із них були жінки. Демонстрація була приурочена до того самого «Жіночого дня» 1857 року. Жінки знов вимагали право виборчого голосу, виступали проти жахливих умов праці, і особливо проти експлуатації дітей.
      У 1909 році Жіночий день знов був відмічений маршами та страйками жінок, а вже наступного року соціалісти і феміністки провели Жіночий День вже по всій країні.
Міжнародний Жіночий День вперше був проведений 19 березня 1911 року у Європі. Ця дата була обрана жінками Німеччини, тому що саме цього дня в 1848 році король Прусії перед загрозою озброєного повстання дав обіцянку провести реформи, включаючи введення виборчого права для жінок.
       В 1912 року цей день жінки відзначили не 19 березня, а 12 травня. І лише з 1914 року жіночий день стали відзначати 8 березня.
       16 грудня 1977 року Генеральна Асамблея закликала держави проголосити у відповідності до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру. До держав звернулися з закликом створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок та для їхнього повного і рівноправного залучення до соціального розвитку (резолюція 32142). Це рішення було прийнято після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976 - 1985 роки), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю. Організація Об'єднаних Націй почала відзначати Міжнародний день жінки - 8 березня. У цей день  Генеральний секретар привернув увагу до ролі жінок у таких питаннях, як мир і безпека, і закликав "звернутися до жінок, які володіють неабияким умінням сприяти умовам стабільності і миру", та закликав держави "призначати жінок на посади спеціальних представників, послів з питань привентивної дипломатії та для миротворчих завдань".

Немає коментарів:

Дописати коментар