понеділок, 5 травня 2025 р.

Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області

 

       Родини полонених та зниклих безвісти Захисників можуть отримати Витяг з інформаційної системи

Для родичів полонених та зниклих безвісти військовослужбовців, а також незаконно позбавлених волі цивільних осіб, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими реалізував можливість отримати офіційний Витяг з інформаційної системи.

Цей документ може стати в пригоді коли Вам, наприклад, необхідно надати інформацію органам влади або міжнародним організаціям, отримати підтвердження облікової категорії особи або ймовірного місця утримання в інформаційній системі з питань поводження з військовополоненими.

Ви можете отримати інформацію, яку раніше отримували у відповідь на письмові звернення, в декілька кліків - достатньо увійти в Особистий кабінет та сформувати витяг.

Витяг міститиме актуальні дані про ймовірне місце утримання особи згідно з інформацією наявною в Інформаційній системі Координаційного штабу, облікову категорію, а також QR код, який використовується для перевірки автентичності документа.

Опис : ❗️Що потрібно для отримання Витягу?

Опис : 1️⃣Увійти в Особистий кабінет.

Опис : 2️⃣Переконатися, що у вас є доступ до справи військовослужбовця або цивільної особи.

Опис : 3️⃣Натиснути "Отримати витяг" на картці Захисника або цивільної особи.

Омбудсман України Дмитро Лубінець та Офіс Омбудсмана України , у взаємодії з Координаційним штабом і представниками державних органів, щоденно працюють над тим, щоб повернення наших Захисників додому стало реальністю.

Ми боремось за кожного і кожну!

Андрій Крючков

середа, 30 квітня 2025 р.

115 річниця від дня народження М. Бараболі

      Сьогодні, 30 квітня, ми відзначаємо 115 річницю від Дня народження Марка Бараболі (І. Ф. Рознійчука).

Працівниками культури підготовлено літературну годину «Друге повернення Марка Бараболі», на яку запрошено учнів 8- х класів Діловецької школи (вчителі : Дудчук М.П., Ярінко І.М. та педагог організатор Юркуц С.Ю).

Присутні ознайомилися з біографією, життєвим та творчим шляхом письменника, послухали декілька віршів поета.

Дивною, надзвичайно сумною є доля літературного доробку майже невідомого нашого односельця, письменника - сатирика , Марка Бараболі.

Відомий нам зараз літературний доробок Марка Бараболі, який являє собою лише незначну частину того, що він написав, є незвичайно малий. Але він настільки вагомий у розвитку довоєнної української літератури на Закарпатті, що без нього наше уявлення про неї було б дуже бідне.

Саме твори М. Бараболі посідають в закарпатській літературі особливе місце. Він єдиний обрав сатиричний напрямок. Ці твори цікаві не лише за змістом, а й формою та мовою, якою він блискуче володів і якій приділяв особливу увагу.

Представлено тематичну виставку книг та матеріалів «Король закарпатського гумору!»

Педагог - організатор, Юркуц С.Ю. , наголосила , що цей памʼятний знак встановлений мешканцем села, Томащуком Йосипом, з нагоди 100 -річчя від Дня народження М. Бараболі. Адже він народився саме на цьому обійсті.

Памʼятаємо…

                                                                                                 



                                                       


 

вівторок, 22 квітня 2025 р.

Інформація для випускників

               

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА.   
     Закарпаття цього року очікує 8 865 учасників основної сесії НМТ. Вона триватиме в період з 14 травня до 25 липня. Серед зареєстрованих – 1 595 випускників минулих років.

«Скласти мультитест під час основної сесії виявили бажання на пів тисячі осіб більше, ніж торік. Однак попереду ще додатковий етап реєстрації на НМТ – з 14 до 25 липня», – прокоментувала директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА Мар’яна Марусинець.

   За її словами, кількість учасників національного мультипредметного тесту в області щороку зростає на кілька сотень. Зокрема, у 2025 році на Закарпатті буде 10 429 одинадцятикласників, серед них і вимушені переселенці. Це майже на 400 випускників більше, ніж минулого року.

«Зараз одне з основних завдань – створити мережу тимчасових екзаменаційних центрів у регіоні, забезпечити їх комп’ютерами, інтернетом. Це має бути максимально комфортне середовище й безпечні умови для учасників НМТ. Над цим тісно працюємо з громадами та закладами», – додала Мар’яна Марусинець.

  Інформацію про дату, місце та час складання тесту можна буде дізнатися лише в персональних кабінетах учасників. Ці дані з міркувань безпеки наполегливо рекомендують не розголошувати.

    

      Директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА нагадала, що тестування проходитиме в один день і міститиме два блоки тривалістю по 120 хвилин кожен. Між ними буде 20-хвилинна перерва. Під час першого блоку учасники виконуватимуть завдання з української мови та математики, в межах другого – з історії України та предмета за вибором.

 


пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

                            

    Весна – найпрекрасніша пора року.

На цей період припадає одне з найбільших християнських свят – Великдень, до якого готуються заздалегідь. Ми з нашими активістами теж підготувалися.

Сьогодні, 11 квітня, працівники культури спільно з майстринею @Tanja Drenkaljuk Bushinsjka , провели для діток Великодній майстер-клас «Верба розквітає - про Великдень сповіщає»!

     В ході майстер-класу присутні творили багато краси:

виготовили великодній декор - «Віночок - Зайчик» ;

прикрасили Великодні яйця;

зробили композиції з гілочок верби .

     Всі учасники з задоволенням , натхненням , креативністю та радістю в очах творили власні роботи , адже кожна робота – унікальна, яскрава й весняна, бо в неї вкладена дитяча любов та тепло.

    Ми разом творили не просто поробки – ми створювали атмосферу свята та душевного тепла .

     Діти забрали додому свої роботи – як символ нових початків, ніжності та великоднього настрою .

   Вкінці, для діток підготували солодкий стіл.

  Дякуємо всім за участь, щирі посмішки та творчість !


                                           

                                               






понеділок, 7 квітня 2025 р.


      Говорячи про здоров’я, ми часто маємо на увазі тільки фізичне здоров’я людини, не враховуючи психічне благополуччя людини, яке є невід’ємною його частиною.

Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле.

З 24 лютого 2022 року життя кожного українця розділилося на «до»

та «після». Війна повністю змінила наше життя. Те, що раніше здавалося важливим, сьогодні втратило актуальність. Кожен позбувся відчуття безпеки, упевненості в завтрашньому дні, втратив контроль над ситуацією. Це все позначилось на емоційному стані.

Стрес, паніка, тривожність під час війни стали новою реальністю.

 У сьогоднішніх обставинах важливо лише одне - не проігнорувати турботу про себе.

З 2023 року, в Україні стартувала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як»?

   В бібліотеці до Всесвітнього дня здоров’я  оформлено тематичну виставку «Чи бути здоровим – вирішуєш ти». На якій представлені книги  Л.Рон Хаббарда"Діанетика: сучасна наука про розум" та інші  книги і матеріали. "Діанетика" - це найефективніша книга про людський розум. Вона містить терапію, яка дозволить вирішити ваші проблеми.

     Завдяки Діанетиці Ви зможете: здобути більшу впевненість в собі, подолати внутрішні кордони, отримати спокій і гармонію.

Та підготовлено інформаційну листівку, в якій зібрані цінні поради про здоров`я.

    Тож запрошую до перегляду.