Сторінки

четвер, 3 липня 2025 р.

 НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ ТА ПЕДАГОГАМ

11 ПОРАД, ЯК НЕНУДНО ПРОЧИТАТИ ШКІЛЬНУ ЛІТЕРАТУРУ ЗА ЛІТО

      Список шкільної літератури на літо завжди чималенький. Тож як зацікавити дитину його прочитанням? Прості, але ефективні поради вам у цьому допоможуть.

  Усі школярі та школярки наприкінці навчального року з нетерпінням чекають яскравого літа, щоб залишити усі підручники та зошити вдома та поспішити на відпочинок з друзями. Дійсно, в цей момент не до читання і навіть не до хатніх справ: веселі пригоди чекають на кожного і кожну.

 Але ж список шкільної літератури сам себе не прочитає і нікуди не зникне – що ж тоді робити? Як процес читання влітку зробити максимально цікавим та комфортним? Чи взагалі можливо прочитати за 3 місяці книжки на кілька сотень сторінок?

   Пропонуємо вам 11 оригінальних порад, які переконають дитину, що читання – надзвичайно захопливе заняття:


Шкільна програма з літератури практично не змінювалась довгий час, тож більшість книжок на літо батьки вже знають і можуть допомогти своїй дитині скласти план читань, щоб тексти можна було чергувати за таким принципом: нудні із захопливими, великі з маленькими, легкі з важкими тощо.

   Неабиякої популярності зараз користуються аудіо-книги. І вони, до речі, за більшістю текстів – зі шкільної програми. До прикладу, ви з дитиною збираєтесь у далеку поїздку на машині: увімкніть аудіо-книгу в своєму програвачі. Хтозна, можливо, після прослуховування якогось роману, дитині захочеться дочитати книгу до кінця.

   Як щодо літературного клубу? Запропонуйте своїй дитині та її друзям зібратися десь .За цим процесом обговоріть прочитану книгу. А також чудова ідея переглянути фільми чи мультфільми за мотивами художніх творів.

   Носіть з собою книжку всюди. Коли ви опинитесь у довгій черзі, то зможете з користю витратити вільний час. А ще ж читати можна й в міському транспорті, і під час прогулянки в парку, та й взагалі, будь-де. Головне – тримайте книгу під рукою.

   Якщо ви полюбляєте грати в настільні ігри, то пропонуємо вам цікаву ідею: на базі давно відомих ігор створіть подібну, але на літературну тематику. Грайте у слова з іменами персонажів твору. Показуйте пантоміми за назвами книг, вигадуйте смішні питання за сюжетом тощо.

   Організуйте походи в бібліотеку. Це найкраще місце посидіти в тиші та почитати книжку. Сучасні бібліотеки обладнанні зручними пуфиками, є можливість навіть замовити каву, чай.

  Не нав’язуйте дитині свою думку щодо прочитаної книги, навіть якщо ви прочитали її кілька разів і пам’ятаєте усі фрази. У дитини враження від прочитаної книги можуть бути зовсім не такі, як ваші.

   Приділяйте читанню кожний день протягом 20-30 хвилин усією родиною. А краще – візьміть це собі за правило! Не обов’язково читати вдома, це можна робити й на природі, але головне – разом!

  Придбайте дитині книгу із сучасним дизайном. Яскраве оформлення, завжди привертає увагу і тоді читати стає дедалі цікавіше.

  Заінтригуйте дитину фразою на кшталт: «А ти вже дочитав/ла до того моменту, коли….ой, не буду розповідати».

   Якщо дитина відмовляється читати довжелезний твір Панаса Мирного чи заплутані ходи в романі Михайла Коцюбинського, не змушуйте його/її. Натомість можна запропонувати почитати щось із сучасної прози для дітей і підлітків.

         Взято з сторінки Шелестової Людмили. Вчимося читати.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар