Сторінки

пʼятниця, 14 березня 2014 р.

Карпатська Україна.

  
  Про маленьку Карпатську Україну (теперішнє Закарпаття) незалежність якої була проголошена 15 березня 1939 року, по праву вважають паростком української державності. Її воєнізоване формування  Карпатська Січ - чи не перша в Європі вчинила збройний опір фашистським окупантам.
    До відзначення 75 річниці Карпатської України  вчителі історії, шкільний бібліотекар та історик - краєзнавець М. І. Ткач підготували  літературно - музичний альманах "Велич і трагедія: Карпатської України".

   З вступним словом до присутніх звернулася В. Ф. Шеф, що кожного року в березневі дні нагадують нам про славу та трагедію Карпатської України і презентувала фільм "Срібна земля".
   Ведучі розповіли, що свідомими людьми справжніми патріотами, оборонцями рідної землі виступають січовики. Така думка склалась у народі на цілком реальній основі передана у піснях: "Коби гори говорили", "Почалося нове життя", "Ой спустився сірий туман","Нова радість стала", які виконали учениці 6- го класу, акомпонував М. Ткач.
   Дуже зворушливо про долю січовиків звучали пісні "Гей, там на горі Січ іде", "Ци чули ви, рідні браття", у виконанні Р. Бойчук та Р. Піпаш.
  Вірші: "Це герої України, "Карпатські січовики" розказали С. Петрецька та В. Вовчок.
  До уваги присутніх була представлена книжкова виставка " Карпатська Україна - пролог відродження української держави" оформлена шкільною та сільською бібліотеками.
 

 





На закінчення вчитель історії Шеф В.Ф. сказала, що березневі події не пройшли осторонь і наше село. П`ятеро односельців віддали своє життя за національну ідею.Закликала присутніх  пам`ятати про них.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар